تعداد نمایش: 686 views

نسخه جدید گوگل ادوردز چه تغییری کرده است؟

نسخه جدید گوگل ادوردز چه تغییری کرده است؟

نسخه جدید گوگل ادوردز

تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل پس از گذشت یک سال از تغییراتی که گوگل در AdWords Experience یا سرویس تبلیغات در گوگل ایجاد کرد و با آن موجی از تغییرات و البته سردرگمی ها را در بین مدیران وب سایت ها به راه انداخت، حالا نوبت به نسخه جدید گوگل ادوردز رسیده و یک بار دیگر باید شاهد تغییر استراتژی های مدیریتی در بین وب سایت ها باشیم. به گفته معاون ارشد بخش تبلیغات گوگل، جهان امروز پر از کاربران کنجکاو، علاقمند و البته بی صبر است و تبلیغات و علی الخصوص تبلیغات در گوگل باید به صورت هدفمند و مرتبط با نیازهای هر کاربر برای او نمایش داده شود. او اعتقاد دارد “اگر ارزش گذاری به کاربران در تبلیغات لحاظ نشود آنها هم ارزشی برای تبلیغات قائل نخواهند شد”.  آشنایی با نسخه جدید گوگل ادوردز و سیاست های تبلیغات گوگلی می تواند نقش بسیار پررنگی در پیشرفت یک مجموعه داشته باشد و نادیده گرفتن آنها هم بدون شک با توجه به قدرت گوگل منجر به از بین رفتن تمامی تلاش های توسعه دهندگان می شود. به همین منظور بهتر است از یک تیم متخصص در زمینه تبلیغات در گوگل ادوردز استفاده شود. در ادامه با ۱۱ مورد از جدی ترین و مهم ترین تغییرات اعلام شد در نسخه جدید گوگل ادوردز آشنا خواهید شد.

شماره ۱: با استفاده از My Account از دریافت تبلیغات هدف گذاری شده انصراف دهید

با توجه به شعار گوگل در نسخه جدید گوگل ادوردز (ارزش گذاری، اعتماد، شفافیت) اولین قابلیت جدید در سرویس تبلیغات گوگل ، امکان انصراف کاربر از دریافت آگهی های هدف گذاری شده است. بسیاری از شرکت ها تلاش می کنند با توجه به عملکرد کاربر در فضای دیجیتال تبلیغاتی را به صورت هدفمند برای او عرضه کنند که مطابق با الگوی رفتاری و جست و جوهای وی در اینترنت است. اما از این پس کاربران می توانند خود را از این نوع هدف گذاری‌ها در تبلیغات گوگلی مستثنا کنند. با وجود اینکه چنین کاری دردسرهای سفارش دهندگان تبلیغات را برای یافتن گروه هدف افزایش می دهد، اما گوگل را به شرکتی قابل اعتماد تبدیل خواهد کرد که اولویت اصلی خود را به کاربران اختصاص می دهد.

شماره ۲: تغییر نام گوگل ادوردز به گوگل ادز (Google Ads)

شاید این تغییر تاثیر ندانی در استراتژی های بازاریابی نداشته باشد اما به هر حال توجه به آن خالی از لطف نیست. گوگل تصمیم گرفته نام سرویس تبلیغات گوگلی خود را از گوگل ادوردز (AdWords) به گوگل ادز (Google Ads) تغییر دهد. به این ترتیب یکپارچه سازی دقیق تری برای نمایش تبلیغات در سرویس های جست و جو، نقشه، ویدئوها و تبلیغات درون برنامه ای صورت خواهد گرفت.

گوگل ادوردز گوگل ادز تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل

شماره ۳: سرویس بازاریابی گوگل تبلیغات برنامه ریزی شده را از طریق همکاری‌های مشترک ارتقا خواهد بخشید

به زودی در نسخه جدید گوگل ادوردز سرویس بازاریابی گوگل با نام Google Marketing برای کاربران تجاری و شامل شدن سرویس هایی از جمله Analytics 360 و Double Click منتشر خواهد شد. ترکیب کردن این ابزارها که قبلا به صورت جداگانه عرضه می شدند به گوگل اجازه خواهد داد امکانات گسترده تری برای برنامه ریزی، فروش، ارزیابی و بهینه سازی محتوا و تجربه کاربری در اختیار مشتریان خود قرار دهد. این پلتفرم می تواند از طریق یک رابط کاربری واحد بین بیشتر از ۱۰۰ راهکار ارزیابی و مبادلاتی ارتباط ایجاد کند، به تبلیغ کنندگان امکان برنامه ریزی، خرید و ارزیابی تبلیغات را ارائه کند و مدیریت تبلیغات و بینندگان آنها را از طریق Ads 360 فراهم نماید.

یکی از جالب ترین بخش های سرویس Google Marketing ایجاد تعامل بین خریداران، تولید کنندگان تبلیغات و مدیران یا مشتریان آنها خواهد بود. رابط کاربری در این بخش مشابه آنچه فیسبوک در Creative Hub ارائه می کند، خواهد بود. از این طریق برندها و تیم های گسترش دهنده آنها می توانند کمپین های تبلیغات گوگلی بهتری بدون وابستگی به ایمیل های زنجیره ای ایجاد کنند. ضمن اینکه با ارائه بخشی به نام Instant Reports امکان پاسخگویی تولید کنندگان محتوای تبلیغاتی ویدئویی به کاربران را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می کند.

شماره ۴: افزایش قدرت تبلیغات ویدیویی به کمک TrueView

ارزیابی های گوگل نشان می دهند کاربران روزانه بیش از یک میلیارد ساعت محتوای ویدیویی در یوتیوب مشاهده می کنند و ۹۱% کاربران تلفن های هوشمند پس از دیدن تبلیغات ویدیویی تصمیم به خرید یک محصول می گیرند. در نتیجه عجیب نیست که گوگل تمرکز بیشتری بر روی تبلیغات ویدیویی قرار دهد. دو راهکار گوگل برای این کار TrueView for reach (دسترسی) و TrueView for Action (عمل) خواهند بود.

مورد اول با استفاده از CPM به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد چشم انداز دقیق تری با ویدئوهای خود به دست آورند و مورد دوم همین کار را در محیط یوتیوب انجام می دهد. به علاوه، سیستم جدید پیشنهاددهی برای خرید با نام Maximize Lift هم تبلیغ کنندگان را در راهنمایی کاربرانی که یک ویدیوی تبلیغاتی را مشاهده کرده اند به محصولات مرتبط یاری خواهد کرد. این سرویس تاثیر تبلیغات ویدیویی بر ارتقای ارزش برند را از طریق مسیر پیمایش کاربر تنظیم خواهد کرد.

گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل

تبلیغ در گوگل

شماره ۵: اضافه شدن سرویس مشابه  Lead Ads به یوتیوب

پیش از این فیسبوک سرویسی با نام Lead Ads را برای تبلیغ کنندگان ارائه کرده بود اما گوگل رقیبی مشابه آن نداشت. اما حالا به کمک قدرت یوتیوب و حوزه نفوذ آن هدف گذاری تبلیغات برای کاربران و توانایی دریافت اطلاعات تماس فروشنده بدون نیاز به مراجعه کاربر به وب سایت در نسخه جدید گوگل ادوردز فراهم خواهد شد. گوگل قرار است در ماه های آینده توضیحات تکمیلی را در خصوص این سرویس ارائه کند.

شماره ۶: تبلیغات واکنش‌گرا در بخش جست و جو

با یک محاسبه ساده ریاضی می توان فهمید برای ساخت یک آگهی متن واکنش‌گرا با سرتیتر و توضیحات آن تقریبا ۴۳۶۸۰ جایگشت مختلف وجود دارد. گوگل قصد دارد در نسخه جدید گوگل ادوردز از این پس پلتفرمی را به کار بگیرد که به صورت خودکار ترکیبات مختلفی از سرتیترها و توضیحات را آزمایش خواهد کرد و از بین آنها بهترین مورد را برمی گزیند. در طول زمان آگهی های واکنشگرای موجود در بخش جست و جو بر اساس کلمات کلیدی جست و جو شده  بهترین پیام را به جست و جو کنندگان منتقل می کنند. این ویژگی طی ماه های آینده در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و در حال حاضر از طریق بلاگ گوگل می توان نسخه بتای آن را امتحان کرد.

شماره ۷: ارزش گذاری بیشتر برای سرعت موبایل

بر اساس یافته های گوگل، نیمی از کاربران در صورتی که لندینگ پیج یک جست و جو کُند باشد از خرید خود منصرف می شوند. برای حل این مشکل گوگل بخشی را برای بررسی سرعت لندینگ پیج موبایل و امتیازدهی به آن در داخل گوگل ادوردز توسعه داده است.

در نسخه جدید گوگل ادوردز این ابزار به صفحات امتیازی بین ۱ تا ۱۰ اختصاص خواهد داد که از “بسیار کُند” تا “بسیار سریع” متفاوت هستند.از جمله فاکتورهای تعیین این امتیاز می توان به رابطه بین سرعت صفحه و نرخ تبدیل احتمالی اشاره کرد. برای استفاده از بخش امتیازدهی نیازی به خروج از رابط کاربری گرافیکی گوگل ادوردز نخواهد بود و ضمنا امتیازات نیز به صورت روزانه بروزرسانی می شوند.

تبلیغ در گوگل ادوردز google adwords

تبلیغ در گوگل

شماره ۸: گزارشات میان دستگاهی به گوگل آنالیتیکس اضافه می شوند

گزارشات میان دستگاهی به نوبه خود ویژگی جدیدی به حساب نمی آید و پیش از این نیز در کمپین های تبلیغاتی گوگل ابزارهایی مانند Device Report و Device Paths Report وجود داشته اند. اما حالا گزارشات میان دستگاهی در نسخه جدید گوگل ادوردز به گوگل آنالیتیکس اضافه خواهند شد. این ویژگی در بخش بینندگان وجود خواهد داشت و به سه زیر مجموعه تقسیم می شود که عبارت اند از: Device Overlap (برای مشاهده تعداد و نوع دستگاه هایی که به محتوای شما دسترسی داشته اند، Device Paths (5 دستگاه آخری که قبل از مبادله مورد استفاده قرار گرفته اند) و Acquisition Device (برای مشاهده رابطه بین مبادله ها و کسب سود).

شماره ۹: کمپین های هوشمند برای کسب و کارهای کوچک

دو هفته قبل بود که ویژگی Smart Campaigns (کمپین های هوشمند) توسط گوگل معرفی شد. در نسخه جدید گوگل ادوردز کمپین های هوشمند برای کسب و کارهای کوچک بهینه سازی شده اند تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه راهکارهای تبلیغاتی برای آنها ارائه کنند. کسب و کارهای کوچک به وسیله این ابزارها می توانند تنها در چند دقیقه به نتیجه دلخواه خود دست یابند. می توان Smart Campaign را به نوعی مشابه گوگل ادوردز اکسپرس دانست که البته کنترل بیشتری در اختیار کسب و کارهای بزرگتر برای مدیریت تبلیغات گوگلی قرار می دهد.

تبلیغات در گوگل تبلیغ گوگلی

تبلیغ در گوگل

شماره ۱۰: راهکارهایی برای آنها که وب سایت ندارند

تقریبا نیمی از کسب و کارهای کوچک در ایالات متحده از وب سایت استفاده نمی کنند. در میان آنها تعدادی هستند که زمان و مهارت کافی برای ساخت لندینگ پیج های مناسب برای تبلیغات را ندارند. برای حل این مشکل، گوگل در حال توسعه لندینگ پیج های خود بهینه شونده است که به همراه کمپین های هوشمند کار خود را آغاز می کنند و به صاحبان این کسب و کارها راهکارهایی برای ایجاد وب سایت های کالا محور ارائه می دهد. این صفحات از یادگیری ماشینی برای کسب اطلاعات درباره کالاها و خدمات استفاده می کنند. اطلاعات مورد نظر از طریق آگهی ها به دست می آیند و با محتوای صفحات همخوانی خواهند داشت.

شماره ۱۱: نوآوری های جدید در بخش خرید گوگل

بر اساس برآوردها ۸۰% آمریکایی ها در یک بازه زمانی ۴۸ ساعته در حال خرید آنلاین هستند. چنین آماری نشان دهنده اهمیت خرید آنلاین در یک جامعه مدرن است. گوگل قصد دارد برای تقویت تجربه کاربران از خرید آنلاین، آن را با هوش مصنوعی ترکیب کند.

در آزمایشات گوگل مشخص شده استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی می تواند ارزش مبادله ای را تا ۲۰ درصد افزایش دهد. همچنین این کار به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد اهدافی مانند مراجعه مشتریان جدید را به عنوان اهداف خود تعیین کنند. یادگیری ماشین همچنین به بهینه سازی مکان یابی تبلیغات و پررنگ کردن کالاهای اساسی تر کمک خواهد کرد. این کار با استفاده از فاکتورهای متعددی انجام می شود که از جمله می توان به نیازهای فصلی و قیمت گذاری اشاره کرد.

همانطور که خواندید، تبلیغات در گوگل یا به عبارتی در سامانه گوگل ادوردز ، به مرور زمان تخصصی تر و جزئی‌تر می‌شود. گوگل برای اینکه کاربران در نقاط درست به تبلیغات درستی برسند، در نسخه جدید گوگل ادوردز در حال ترکیب هوش مصنوعی با ربات‌های خود است. این بدان معناست که انتخاب اشتباه یک کلمه برای تبلیغات در گوگل، می‌تواند موجب سوختن هزینه و زمان صرف شده شود.

منابع:

Google Support

WordStream

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code