تعداد نمایش: 503 views

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) یک سیستم تبلیغاتی است که شرکت گوگل از سال 2007 در اختیار دارندگان وب سایت گذاشته تا با استفاده از آن بتوانند سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار دهند. یعنی هر سایتی می تواند با تبلیغات گوگل مشتریان بالقوه خود را (که کلمات کلیدی مرتبط با کالا و خدمات مرتبط را در گوگل جستجو می کنند) جذب کند.

گوگل ادوردز یا گوگل ادز سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل است که در آن تبلیغ کنندگان از طریق سایت ها و ابزارهای مختلف گوگل، تبلیغات خود را به رویت مشتریان می رسانند.

معروفترین شکل تبلیغات درگوگل  GoogleAds، یا Google Adwords  که همان تبلیغات در موتور جستجوی گوگل است.

 

این امکان  ، که تبلیغ گوگل (گوگل ادوردز) ، گونه ای از تبلیغات اینترنتی و یکی از امکانات فوق العاده گوگل است ، شما می توانید از آن به عنوان یک ابزار بسیار سودآور استفاده کنید و مشتریان بیشتری را برای کسب و کار خود جذب کنید .تبلیغات گوگل به صورت مزایده ای عمل می کند و زمانی که فردی در گوگل جستجویی انجام می‌دهد، موتور جستجوی گوگل این درخواست را پردازش و مزایده ای را اجرا می‌کند تا موقعیت تبلیغات و مبلغ پرداختی هر تبلیغ کننده را مشخص کند.

با توجه به جستجوهای بسیاری که در گوگل انجام می‌شود، می‌توان گفت که میلیاردها مزایده در هر ماه  به واسطه آگهی های که توسط گوگل نمایش داده می شود برگزار می گردد.

در نتیجه نمایش  این مزایده هاست که کاربران می‌توانند تبلیغات مرتبطی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند ، تبلیغ کنندگان قادر خواهند بود  با کمترین هزینه با مشتریان احتمالی ارتباط برقرار کنند و گوگل از این طریق درآمد قابل توجهی کسب نماید.

 

مزایده در گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

سیستم مزایده به این صورت است که تبلیغ شما با سایت های رقیب (سایت هایی که کلمه ی کلیدی مشابه کلمه کلیدی تبلیغ شما دارند و این کلمه کلیدی جز یا کل عبارتی است که کاربر جستجو کرده است) در یک مزایده قرار خواهد گرفت و هر تبلیغ که امتیاز کیفیت بالاتری داشته باشد، جایگاه بهتری(جایگاه نمایش) را در گوگل دارد و بالاتر نشات داده خواهد شد.این کار با معرفی چند کلمه کلیدی (یا اصطلاحاً keywords) به اکانت گوگل ادوردز صورت می گیرد.

 

عملکرد کلمات کلیدی به این صورت است که هنگامی که کاربران اینترنتی کلمات کلیدی معرفی شده در گوگل ادوردز را در گوگل جستجو کنند،آگهی گوگل ادوردز برای آنها نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی آن به یک صفحه از سایت هدایت می شوند.

در واقع با گوگل ادوردز می توانید راه های تعیین قیمت تبلیغات گوگل را به دست آورید.

هزینه تبلیغات در تبلیغات گوگل به صورت پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) می باشد یعنی به ازای هر کلیکی که از سوی کاربران اینترنتی دریافت می کنید بابت آن هزینه ای تقریبا مشخص پرداخت می کنید.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code